Enkaustika pro pokročilé

Vstoupit zdarma do kurzu Enkaustika - Encaustic
(při prvním vstupu do kurzu je třeba provést bezplatnou registraci, po kliknutí tedy budete požádáni o vyplnění e-mailu a hesla, ihned poté Vám bude kurz zpřístupněn)

 

Enkaustika pro pokročilé – parametry kurzu:

Téma kurzu: Proniknout ještě dále do tajů této výjimečné malířské techniky využívající práci s voskem. Těšit se můžete na další zajímavé postupy.
Cílová skupina: Kreativní lidé, kteří se již seznámili se základy enkaustiky a nyní se chtějí přiučit novým postupům a technikám.
Délka kurzu: 10 lekcí, průměrná doba každé 25 minut
Další info: Možnost diskuze s lektorem na stránkách kurzu.
Požadováno: e-mail, heslo
Lektor: Jana Školaudyová
Hodnocení:
Ohodnoťte prosím tento kurz

Enkaustika pro pokročilé – popis kurzu:

Vítejte u kurzu Enkaustika pro pokročilejší. V prvním kurzu jsme se učili základy, čili jsem vám řekla, co budeme používat, na co budeme malovat, čím budeme malovat, naučili jste se základy abstraktní malby, základy přírody a teď se můžete podívat na pokračování.

Ukážeme si další techniky, které můžete používat, jsou tam techniky, kdy vůbec nebudeme potřebovat enkaustickou žehličku, budeme pracovat na enkaustické desce, budeme pracovat štětci, ale budeme také tvořit na různé podklady, ať je to dřevo, enkaustická deska nebo korek. Pokud vás bude zajímat, jak pokračovat a rozvíjet svou enkaustiku, tak vás vítám v dalším pokračování.

Pokud máte s enkaustikou již nějaké zkušenosti, tak kurz pro pokročilé vás určitě posune o hodně dál, naučíte se plno nových technik, které já jsem se naučila na kurzech v Rakousku a v Německu, jednak s lektorkou, která enkaustiku vyučuje na vysoké škole, a jednak s vynikajícím malířem na desku, který je uznávám v celé Evropě, a to je John Buckland.

Pokud ale s enkaustikou nemáte žádné zkušenosti, bylo by dobré, kdybyste se podívali na začátek enkaustiky, na první kurz, ve kterém ve třech neplacených dílech vysvětluji úplné základy, které by byly pro vás vhodné. Odkaz na něj naleznete zde.

I tento kurz má svou neplacenou část a já vás naučím mnoho dalších technik, které vám teď představím. Bude se jednat o základ americké enkaustiky, kterou budeme malovat štětci, dále základ mandal, které můžete malovat jako obrázky a darovat svým kamarádům, potom se dostaneme k technice práce s horkým vzduchem, další bude práce se strukturou, tzn. že se naučíme jak se dá enkaustika malovat i ve strukturované ploše, budeme malovat i na různé barevné papíry, naučíme se, jak s plochou pracovat, budeme pracovat i na velké enkaustické desce, budeme malovat i bezbarvým voskem, kde se naučíme, jak kombinovat bezbarvý vosk jenom s ubrouskem, budeme malovat i štětci a je to opět základ americké enkaustiky a naučíme se malovat na desce, kde budeme mít vosk v ruce, budeme kombinovat různé houbičky, je toho zkrátka strašně moc.

Jak se tohle všechno dělá si ukážeme v neplacené části, zmáčkněte tlačítko a vstupte do kurzu zdarma.

Vstoupit zdarma do kurzu Enkaustika - Encaustic