Jak na nákup dluhopisů

Přejít na OBJEDNÁNÍ kurzu Obchodní angličtina pro znalé začátečníky A2

 

Jak na nákup dluhopisů – parametry kurzu:

Téma kurzu: Ve webináři se od zkušeného tradera a investora, Romana Dvořáka, dozvíte vše o investování do dluhopisů. Pochopíte jaké jsou výhody dluhopisů, na co si dát pozor, v čem jsou odlišné a jaké jsou mezi nimi vazby, jaké jsou typy dluhopisů, kde a jak se nakupují a mnohé další.
Cílová skupina: Začátečníci i pokročilí zájemci o investování do dluhopisů, cenných papírů, které mají růstový potenciál s nižší mírou rizika.
Délka kurzu: Čtyřhodinový webinář
Další info: Záznam z webináře, po kterém se naučíte vše o investování do dluhopisů.
Požadováno:
Lektor: Ing. Roman Dvořák Ph.D. – investor a trader
Hodnocení:
Ohodnoťte prosím tento kurz

Jak na nákup dluhopisů – popis kurzu:

Dluhopis je cenný papír, který zavazuje jeho majitele ke splacení dlužné částky. Nákup dluhopisů Vám může přinést několikaprocentní roční zisk a orientaci na burzovním trhu i mimo něj.

V tomto kurzu se dozvíte podle čeho dluhopisy vybírat a jak s nákupem začít. Jaké pojmy s dluhopisy souvisí a co je například durace. Zjistíte, do jakých dluhopisů nejlépe investovat a které naopak už nedržet z důvodu ztráty peněz. Najdete zde všechny informace, které potřebujete ke správnému užívání obligací, aby Vám investice vydělávaly a Vy měli přehled o svých financích.

Lektor Ing. Roman Dvořák Ph.D. je trader a investor. Ukáže Vám, jak sám využívá dluhopisy jako zajímavou investiční složku, která vynáší více jak 5% jeho ročního zisku. A to bez závislosti na vývoji akciových trhů. Naučí Vás praktické pojmy, které nákup dluhopisů obnáší. Kdo je emitent, jaké rozdělujeme typy dluhopisů, kdo je vydává, využití v praxi, správný výběr nebo možné další varianty investic.

Pokud investujete do dluhopisů, zaváže se emitent k vyplácení úroků v daném termínu a na konci splatnosti Vám vrátí vloženou částku. Nákup dluhopisu z Vás dělá automaticky věřitele společnosti, a pokud podnik neuspěje, máte šanci získat své peníze dříve než akcionáři. Z majetku likvidované společnosti, jsou totiž první vypláceni věřitelé a akcionáři až naposledy. Výnosy ze státních dluhopisů však nejsou tak výrazné, protože státy se snaží vracet své dlužné částky včas. V opačném případě by pro ně byly podmínky ohledně obligací výrazně horší. Nákup dluhopisů se vyplatí u soukromých sektorů a je jistě dobré vědět, jak si která společnost finančně vede, aby Váš zisk rostl.

Peníze uložené v bankách Vám zajímavý výnos nepřinesou. Budoucnost je nákup dluhopisů a jejich správné využití. Sledujte jejich vývoj na trhu a sami zkuste investovat. Po projití kurzu Jak na stabilní výnos? Používejte dluhopisy!, se v problematice budete výborně orientovat a jistě Vás představa lehce získaných peněz zláká.

Přejít na OBJEDNÁNÍ kurzu Obchodní angličtina pro znalé začátečníky A2