Vstoupit zdarma do kurzu Mandaly k vybarvení
(při prvním vstupu do kurzu je třeba provést bezplatnou registraci, po kliknutí tedy budete požádáni o vyplnění e-mailu a hesla, ihned poté Vám bude kurz zpřístupněn)

 

Mandaly k vybarvení – parametry kurzu:

Téma kurzu: Pojďme si vytvořit vlastní mandaly k vybarvení. Tento kurz Vás tvorbou mandal provede krok za krokem.
Cílová skupina: Všichni, kteří při tvoření mandal rádi relaxují a obecně se zajímají o jejich tvorbu.
Délka kurzu: 8 kapitol, průměrná doba každé 20 minut
Další info: Možnost stažení doprovodných materiálů a diskuze s lektorem na stránkách kurzu.
Požadováno: Jméno (bez příjmení), e-mail
Lektor: Jaroslava Bártová
Hodnocení:
Ohodnoťte prosím tento kurz

Mandaly k vybarvení – textový přepis videa:

Hezký den, jmenuji se Jarča Bártová a ráda bych se v několika lekcích s Vámi podělila o radost při práci s Mandalami. Proč právě s Mandalami? Já jsem odmalička hrozně ráda kreslila, ale měla jsem pocit, že ty moje obrázky nejsou tak hezké, jak bych si přála. A když jsem se setkala s mandalami, tak mě úplně uchvátily. Jsou fantastické v tom, že je můžeme pouze vybarvovat a nebo si s nimi můžeme zkrátka pohrávat. Vytvořit je dokáže úplně každý, já jsem slyšela spousty názorů na to, že já nejsem malíř, já kreslit neumím, já žádný obrázek nevytvořím. A když pak lidi viděli práce, které vytvořili, tak se jim hrozně líbily, divili se, že to dokázali, a já věřím, že to společně dokážeme také.

Jak já jsem se k Mandalám dostala a proč mě zaujaly? Protože mají mnoho významů, i když v dnešní době už ten původní ztratily a Mandaly chápeme trošičku jinak, než tak, jak je chápaly naše původní kultury, tak jak je známe, a musím říci, že je znají na celém světě, tak my si s Mandalami budeme pouze pohrávat. Nebudeme se zabývat tím, jaké mají významy barvy nebo tvary, i když samozřejmě i to se dá z Mandal poznat, ale my si vytvoříme takové obrázky pro hraní.

V několika lekcích si s Mandalami opravdu pohrajeme a potvoříme. Proč je nebudeme pouze vybarvovat? Vždyť se jedná vlastně jenom o malovánky pro dospělé. Ale někteří známí mi říkali, že je nebaví jenom vybarvovat to, co někdo před nimi nakreslil, že by tam chtěl dát trochu víc tvoření ze sebe, trošku víc kreativity. No a tak vznikly tyto práce, kdy si s Mandalami pouze pohráváme. Můžeme si Mandaly vytvořit tak, že použijeme dvě různé velikosti, že použijeme techniku inkoustu, nebo použijeme techniku volné ruky, kdy nám vznikne úplně originální Mandala.

Můžete mi věřit, že s Mandalami se výtvarníkem stává opravdu každý. Neexistuje Mandala, která by byla zkažená. Pomůcky, které budete potřebovat při vytváření Mandal nejsou nijak finančně náročné, vystačíte si s tím, co už možná někteří doma i máte. Jsou to pastelky, fixy, nůžky, lepidlo a ve výjimečných případech něco jiného.

Při práci s Mandalami je ale dobré si vytvořit příjemnou atmosféru, udělat si dostatek času, nespěchat, zapálit si třeba aroma lampičku nebo vonnou svíčku, pustit si příjemnou hudbu a pak se ponořit do práce. Uvidíte, že budete sami překvapeni, jak krásných výsledků můžete dosáhnout, ale hlavně možná se někteří i budou divit tomu, jak dlouho ta práce trvá. Není to rozhodně otázka 5 nebo 10 minut, ale je to čas, při kterém si krásně odpočinete, zrelaxujete a budete mít další sílu.

Pojďme se tedy ponořit do tvarů a barev, které nám Mandaly poskytují. Přihlaste se do kurzu kliknutím na tlačítko u videa. Budu se s Vámi těšit při naší společné práci s Mandalami.

Vstoupit zdarma do kurzu Mandaly k vybarvení