Paleo dietaVstoupit zdarma do kurzu Excel pro začátečníky
(při prvním vstupu do kurzu je třeba provést bezplatnou registraci, po kliknutí tedy budete požádáni o vyplnění e-mailu a hesla, ihned poté Vám bude kurz zpřístupněn)

 

Paleo dieta – parametry kurzu:

Téma kurzu: Online kurz Paleo dieta Vás seznámí se stravovacími návyky i žitovním stylem lidí z doby kamenné. Dozvíte se, jak se stravovat tak, aby Vaše tělo dostalo cenné živiny a zároveň se zbavilo přebytečných kil, jaké potraviny jsou vhodné a v jakém množství i jak důležitý je v našem životě pohyb.
Cílová skupina: Ti, kteří se zajímají o své zdraví. Všichni ti, kterým vadí průmyslově zpracované potraviny a chtějí jíst jen skutečně hodnotné potraviny. Ti, co chtějí zhubnout.
Délka kurzu: 11 lekcí
Další info: Na online kurz se vztahuje 30denní garance vrácení peněz. Získáte neomezený přístup. Jako bonus získáte návrh jídelníčku ve formátu PDF.
Požadováno: E-mail, heslo
Lektor: Michal Turna
Hodnocení:
Ohodnoťte prosím tento kurz

Paleo dieta – popis kurzu:

Paleolitická dieta, paleo dieta či dieta doby kamenné je označení stravování na základě dostupné stravy této doby. V době kamenné lidé neznali zemědělství, takže se živili tím, co kde rostlo, či co ulovili. Obsah jídelníčku se skládal zejména z masa, ryb, zeleniny, ovoce, hub a vajec. A to je základ této diety.

Kurz Paleo dieta Vám ukáže, jak nejlépe zpracovat tyto ingredience a především poukáže na historii doby kamenné a návyky těchto lidí. Paleo dieta, Vám pomůže oprostit se od obilovin, luštěnin a mléčných výrobků. Ty v té době nebyly známé, takže na ně trávicí ústrojí nebylo navyklé.

Jídelníček omezuje příjem sacharidů a naopak jako hlavní zdroj energie nabízí zdravé tuky a bílkoviny. Základními informacemi Vás provede Michal Turna, který se sám k paleo dietě rozhodl na základě svých špatných návyků a obezitě. Pomohla mu natolik pochopit styl tohoto života, že rád předává své zkušenosti.

Je důležité zamyslet se nad tím, proč chcete změnit své stravovací zvyky. Přemýšlet nad zdravotními problémy, které nám naše současné potraviny přinášejí. Dnešní doba je příliš plná nezdravých pochutin, a jelikož jsou lehce dostupné a rychle hotové, nemyslíme na to, kolik škody dělá tato strava na našem těle. Paleo strava, nabízí pestrou škálu potravin, ze které si může každý vybrat to co mu nejvíce chutná a které jsou dostupné.

Paleo dieta, je sestavená úplně jinak, než jsme doteď zvyklí. Denní příjem jídla je jiný od současného doporučování z různých médií a nutričně odlišný. Ale nemusíte mít strach, protože Vám zajistí dostatek důležitých vitamínů a nenahraditelných složek potravy. Není potřeba se omezovat, jen jíst správné potraviny a ve správném množství. Paleo dieta, není jen o stravě, ale i sportovní aktivitě. Zakládá si totiž na pravidelném pohybu, který byl v době kamenné v hojné míře. Dnešní doba je bohužel velice pohodlná a to neprospívá našemu zdraví. Proto je také důležité zamyslet se nad tím, kolikrát denně raději volíme pohyb, než lenost.

Paleo dieta je jinými slovy změna stravovacích návyků a zvýšení fyzické aktivity. Pro správné využití všech prostředků, které Vám tento kurz nabízí, můžete změnit svůj život k lepšímu a vzdělat se v oblasti paleo stravování.

Vstoupit zdarma do kurzu Excel pro začátečníky