JavaScript pro začátečníky

Vstoupit zdarma do kurzu Excel pro začátečníky
(při prvním vstupu do kurzu je třeba provést bezplatnou registraci, po kliknutí tedy budete požádáni o vyplnění e-mailu a hesla, ihned poté Vám bude kurz zpřístupněn)

 

JavaScript pro začátečníky – parametry kurzu:

Téma kurzu: Online kurz JavaScript pro začátečníky obsahuje informace o základních znalostech a dovednostech programování a tvorby webových stránek i aplikací, za použití programovacího jazyka JavaScript. Tento kurz je celý ZDARMA.
Cílová skupina: Úplní začátečníci. Všichni, kteří se chtějí naučit programovat a ti, kteří si chtějí osvojit základy tvorby webových stránek či aplikací.
Délka kurzu: 28 lekcí
Další info: Získáte neomezený přístup. Bez nutnosti předešlé znalosti programování. Zkušený lektor vše názorně vysvětlí ve 28 videích.
Požadováno:
Lektor: Tomáš Hromník – programátor, lektor
odnocení:
JavaScript pro začátečníky
90% (2x)

JavaScript pro začátečníky – popis kurzu:

JavaScript je jednou z platforem skriptovacího jazyka s jehož pomocí vytvoříte úžasné a praktické aplikace, se kterými zaujmete své okolí a získáte obdiv svých nejbližších. JavaScript pro začátečníky Vás podrobně seznámí s jejich tvořením a prezentací.

Základy programování v JavaScriptu je kurzem, který je nabytý informacemi. Začnete od kódování, zadávání příkazů, komentářů a konvencí až po seznámení s operátory, řetězci či podmínkami, cykly nebo funkcemi. Práce s JavaScriptem není složitá, protože se jedná o univerzální jazyk, kterému rozumí všechny webové prohlížeče. Můžete v něm naprogramovat webové, mobilní či desktopové aplikace. JavaScript pro začátečníky je zkrátka ideálním startem do programování. Kurzem Vás provede Tomáš Hromník, který programuje od roku 2008 a prošel si několika různými programovacími jazyky. Jeho znalosti jsou velmi bohaté a po zhlédnutí kurzu zvládnete programovat jednoduché aplikace pomocí JavaScriptu.

JavaScript vznikl v roce 1995 a jeho autorem je Brendan Eich. Nyní se většinou používá jako programovací jazyk pro WWW stránky a jsou jím obvykle ovládány různé interaktivní prvky nebo tvořeny animace. Rysy programování dělíme na dynamické, funkcionální nebo prototypové. JavaScript lze rozšířit i na ams.js, což je podmnožina programovacího jazyka, který je určený pro výrazné zrychlení běhů aplikací. Naučit se programovat vlastní aplikace přináší spoustu výhod. Programy si navrhnete na míru a můžete si je upravovat podle potřeb. Navíc Vás to nic nestojí a máte jistou přednost, kterou můžete efektivně využít.

Všechny moderní prohlížeče JavaScript podporují ale v pestré míře. Každý si do něj může něco přidat nebo naopak něco neuznat. Je potřeba si předem ověřit jaké prvky podporují různé prohlížeče. Programovací jazyk JavaScript je velmi komplexní a může běžet sám jako součást HTML. Pouze dbejte zvýšené pozornosti na dodržení malých a velkých písmen. Je potřeba se naučit s jazykem pracovat, aby aplikace nepůsobily přeplácaným dojmem a plnily účel, ke kterému byly vytvořeny. JavaScript pro začátečníky je vynikajícím kurzem, kde se naučíte ovládnout tento programovací jazyk a především vytvoříte zajímavé aplikace.

Vstoupit zdarma do kurzu Excel pro začátečníky