Vstoupit zdarma do kurzu Procvičování paměti a její zdokonalování
(při prvním vstupu do kurzu je třeba provést bezplatnou registraci, po kliknutí tedy budete požádáni o vyplnění e-mailu a hesla, ihned poté Vám bude kurz zpřístupněn)

 

Procvičování paměti a její zdokonalování – parametry kurzu:

Téma kurzu: Díky výuce procvičování paměti v tomto kurzu se mj. naučíte bez kalendáře přesně určit den v týdnu, jen podle zadaného data. Dále si zapamatujete 25 nahodilých pojmů, které budete umět vyjmenovat i pozpátku a rovněž Ludolfovo číslo s přesností na 50 desetinných míst.
Cílová skupina: Všichni, kteří si chtějí s minimální námahou zlepšovat svoji paměť až k dokonalosti.
Délka kurzu: 8 kapitol, průměrná doba každé 20 minut
Další info: Možnost stažení doprovodných materiálů a diskuze s lektorem na stránkách kurzu.
Požadováno: Jméno (bez příjmení), e-mail
Lektor: Pavlína Boučková
Hodnocení:
Ohodnoťte prosím tento kurz

Procvičování paměti a její zdokonalování – textový přepis videa:

Dobrý den, jmenuji se Pavlína Boučková a s mými kolegy ze společnosti MEMORY21 jsem pro Vás připravila kurz Paměťové metody aneb s minimální námahou k dokonalé paměti.

Jsem certifikovanou trenérkou paměti, již tři roky vedu pravidelné kurzy trénování paměti a kromě internetu se se mnou také můžete setkat na stránkách časopisu Revue 50 plus, kde již také asi tři roky pravidelně přispívám.

K trénování paměti jsem se dostala asi před 15 lety, když se mému kamarádovi stal velmi vážný úraz hlavy. Po pár týdnech v kómatu se probral, neuměl ani číst, ani psát, ani počítat, což bylo samozřejmě pro nás velmi tragické. Ale co pro mě bylo podstatné, že během dvou let se doučil naprosto všechno a nyní by na něm nikdo nepoznal, že se mu kdy něco stalo. V tu dobu mi došlo, jak je mozek úžasná věc a jak, i když je poškozený, jakou má schopnost znovu stanout a znovu začít pracovat a znovu fungovat na 100 %. Od té doby jsem prošla mnoho kurzů a seminářů, které mě nakonec dovedly až sem, ke kurzu o paměťových metodách.

Dokáži Vám, že si zapamatujete daleko víc věcí, než si dovedete představit. Nepotřebujete k tomu žádné velké kvantum nových informací. Co k tomu potřebujete je dobrá nálada, pozitivně se naladit, umět vzpomínat, představovat si a vlastně si hrát.

A co Vás v následujících hodinách čeká? Představte si, že potkáte známého někde na ulici a ten Vám řekne: „15. listopadu slavím narozeniny, zvu tě“. A vy mu řeknete: „To je super, to je pátek, to se i vyspím, určitě ráda přijedu“. Protože po první hodině budete umět ke každému datu v roce 2013 přiřadit odpovídající den v týdnu. V další hodině si zapamatujete 25 nahodilých pojmů, které budete umět říct jak v normálním sledu, tak i pozpátku, a k tomu použijeme metodu Loci. Metoda Loci se skládá z dalších 25 pojmů, takže de facto po druhé hodině budete umět vyjmenovat 50 pojmů po předu i pozpátku. A v poslední hodině úvodních kurzů se naučíme Ludolfovo číslo s přesností na 50 desetinných míst. A abychom trošku odlehčili téma, protože čísla jsou na první pohled suchá a nudná, tak se vrátíme opět do dětských let a zorientujeme se v příšerkách zvaných Teletubbies. Budeme vědět, jak vypadají, jak se jmenují, z jaké země přicházejí a také s čím si nejraději hrají.

Pokud jste na sebe zvědaví, jestli všechno to, co jsem Vám naslibovala, určitě zvládnete, a já věřím, že ano, stiskněte tlačítko u videa, vstupte zdarma do kurzu a obratem se můžete podívat na první hodinu kurzu Paměťové metody aneb k dokonalé paměti s minimální námahou. Těším se s Vámi na shledanou.

Vstoupit zdarma do kurzu Procvičování paměti a její zdokonalování