Jak udělat sushi

Vstoupit zdarma do kurzu Excel pro začátečníky
(při prvním vstupu do kurzu je třeba provést bezplatnou registraci, po kliknutí tedy budete požádáni o vyplnění e-mailu a hesla, ihned poté Vám bude kurz zpřístupněn)

 

Jak udělat sushi – parametry kurzu:

Téma kurzu: Pochutnejte si na japonské specialitě a zkuste si sushi udělat sami doma. Tento video kurz Vám ukáže krok za krokem vše od nákupu vhodných surovin, po správnou přípravu, servírování i konzumaci. Vyzkoušejte, uvidíte, že to není nic složitého. Tento kurz je celý ZDARMA.
Cílová skupina: Všichni, kteří mají rádi sushi a chtějí si ho zkusit udělat sami doma. Gurmáni, kteří chtějí vyzkoušet něco nového a nevšedního.
Délka kurzu: 11 lekcí
Další info: Získáte neomezený přístup. Názorná videa Vám odhalí recept na několik druhů sushi. Žádné drahé a nedostupné suroviny. Kurz Vám nabídne vše od nákupu surovin až po správnou konzumaci. Nákupní seznam k vytištění.
Požadováno: E-mail, heslo
Lektor: Tým Vímvíc
odnocení:
Ohodnoťte prosím tento kurz

Jak udělat sushi – popis kurzu:

Konečně je tu online kurz, který Vám ukáže podrobný návod jak udělat sushi. S jeho pomocí zvládnete snadno připravit lahodné roládky plněné úžasnými přísadami.

Spousta lidí je toho názoru, že příprava sushi doma a vlastníma rukama je takřka nemožná. Kurz, Jak připravit sushi, Vás však přesvědčí o opaku. Tento kurz připravil tým VímVíc zcela zdarma pro všechny, kteří tápou v technice. Překvapí Vás, jak snadné to je. Od základu zjistíte, jaké ingredience k výrobě potřebujete a jak správně uvařit rýži. Videa Vám podrobně ukáží, jak si připravit konkrétní typy a ukázku správného krájení a servírování.

Sushi je jedno z nejznámnějších japonských jídel. Většina z nás si představí rýži se syrovou rybou a to následně zabalené do řasy. Jeho variace jsou však mnohem pestřejší. První zmínka pochází už z roku 718 n. l., kdy se jednalo o solené kousky syrové ryby zabalené do rýže. V průběhu let se samozřejmě jeho úprava dostala na vynikající úroveň a nejen Japonci vědí, jak udělat sushi, které nechcete přestat jíst.

Co se týče výživových hodnot, stojí si sushi v nutričním žebříku velmi vysoko. Vysoký podíl kvalitních bílkovin, nenasycených mastných kyselin, proteinů, minerálů a jódu nám zaručuje zdravé srdce, žádný tuk a kalorie v těle. Ne nadarmo se říká, že právě v Japonsku se lidé dožívají vysokého věku a netrpí obezitou. Může za to kvalitní výběr surovin a minimální úprava ryb. Navíc se dá sushi naplnit pestrou škálou ingrediencí jako jsou sépie, chobotnice, krevety, zelenina, kaviár, houby, vejce nebo avokádo.

Existuje mnoho druhů sushi z nichž nejznámnější je pravděpodobně sushi maki nebo temaki. V obou případech se jedná o stejný postup, kdy na plátky mořských řas nori nanesete vrstvu hotové rýže nišiki. Na rýži se nanese tenká vrstva wasabi pasty a na takto vyrobený základ položíte buď kousek uzeného lososa, zeleniny, míchaných vajec nebo kaviáru. Pak pečlivě zarolujete a necháte vychladnout. Rýže se totiž v tomto případě zpracovává teplá a tak je zde nutná fáze chlazení. Před podáváním se nakrájí na úhledné válečky, které už dobře znáte. Pokud Vám příjde příprava složitá, neváhejte a pusťte si kurz. Není snadnější návod na to, jak udělat sushi doma.

Vstoupit zdarma do kurzu Excel pro začátečníky