Vstoupit zdarma do kurzu Kanzashi - látkové kytičky
(při prvním vstupu do kurzu je třeba provést bezplatnou registraci, po kliknutí tedy budete požádáni o vyplnění e-mailu a hesla, ihned poté Vám bude kurz zpřístupněn)

 

Kanzashi – látkové kytičky – parametry kurzu:

Téma kurzu: Kurz Vás naučí jak využít zbytky látky k výrobě krásných kytiček a dalších textilních šperků, které následně můžete využít k dekoraci.
Cílová skupina: Všichni, kteří jsou kreativně založení a chtějí si doma vyrobit krásné šperky a zároveň zužitkovat zbytky textilií.
Délka kurzu: 9 kapitol, průměrná doba každé 20 minut
Další info: Možnost diskuze s lektorem na stránkách kurzu.
Požadováno: Jméno (bez příjmení), e-mail
Lektor: Jaroslava Marková
Hodnocení:
Ohodnoťte prosím tento kurz

Kanzashi – látkové kytičky – textový přepis videa:

Dobrý den. Co byste řekli tomu, naučit se doma dokonalé textilní šperky, čelenky, brože, sponky?

Jmenuji se Jaroslava Marková a celý život si jen tak hraji s hadříky. Říkám o sobě, že jsem zarputilý samouk, že čtení návodů je nuda, že dobrodružství je samotná tvorba, hledání nových postupů, vytváření barevných kombinací a návodů.

Ke kytičkám Kanzashi mě přivedla před 5 lety jedna dlouhá nekonečná zima. Jak sami zjistíte, tato technika je silně nakažlivá, zvlášť pro to, že k ní nepotřebujete žádné zvláštní vybavení. Můžete ji dělat kdykoliv a kdekoliv. Už 4 roky vyučuji kurzy naživo, na některé z nich přivedly maminky i svoje děti, a když jsem viděla, jak osmiletým slečnám jde práce od ruky, nemám obavu, že tuto techniku nezvládnete i Vy. Některé z mých žákyň se během času zdokonalily natolik, že dnes prodávají úspěšně svoje kytičky se svých eshopech.

Technika Kanzashi vychází z prastarých japonských tradic a jejich výrobou se zabývaly Gejši. Sloužily jim jako čelenky do vlasů nebo jako dekorace interiérů. Zjistíte, že jejich výroba je příjemnou relaxací. Naučím Vás 5 tvarů kytiček, od jejich nejjednodušších verzí až po dokonalé textilní šperky.

Teď už stačí jen kliknout a můžeme se spolu sejít v prvním kurzu. Těším se na Vás.

Vstoupit zdarma do kurzu Kanzashi - látkové kytičky