Vstoupit zdarma do kurzu Návody na pletení pro miminka
(při prvním vstupu do kurzu je třeba provést bezplatnou registraci, po kliknutí tedy budete požádáni o vyplnění e-mailu a hesla, ihned poté Vám bude kurz zpřístupněn)

 

Návody na pletení pro miminka – parametry kurzu:

Téma kurzu: Ušijte a upleťte si vlastnoručně výbavičku pro miminko. S láskou, pozitivní energií a úsměvem. Takovouto výbavičku můžete i darovat a vykouzlit tak úsměv na tvářích svých příbuzných a přátel.
Cílová skupina: Kreativně založené ženy, které se chtějí odreagovat u pletení a šití praktických výrobků.
Délka kurzu: 8 kapitol, průměrná doba každé 15 minut
Další info: Možnost stažení doprovodných materiálů a diskuze s lektorem na stránkách kurzu.
Požadováno: Jméno (bez příjmení), e-mail
Lektor: Terezie Jedličková Vojtová
Hodnocení:
Návody na pletení pro miminka
80% (1x)

Návody na pletení pro miminka – textový přepis videa:

Dobrý den, jmenuji se Terezie Jedličková Vojtová a vítám Vás v kreativním světě, ve světě tvoření, šití a potěšení z tvůrčí práce. Ráda bych Vám ukázala, jak si můžete jednoduše zhotovit výbavičku pro miminko, ať už pro Vaše vlastní, nebo pro miminko Vaší kamarádky, nebo Vaší dcery, nebo třeba pro úplně někoho jiného.

Možná Vás napadne, proč v dnešní době vytvářet něco, co lze snadno koupit a nestrávit s tím tolik času. Chtěla bych Vás inspirovat k tomu, že vyrobit něco vlastnoručně a vložit do toho svou energii a svůj čas je jedna z nejlepších věcí, kterou pro sebe můžete udělat. Tvůrčí práce Vám pomůže zrelaxovat, odpoutá Vás od všedních dnů, přivede Vás na jiné myšlenky a v neposlední řadě Vám přinese radost ze samotné práce, ale i z hotového výrobku a o radosti této kurzy jsou, navíc tím, že někoho obdaruji vlastně vyrobenou věcí, dávám druhému najevo, že mi na něm záleží, že ho mám ráda a to člověka vždy potěší.

A proč jsem si vybrala právě zhotovení výbavičky pro miminko? Protože sama jsem maminkou a kdo jiný by měl na prvním místě pocítit, že mi na něm záleží, že ho miluji a že mi stojí za to věnovat mu svůj čas a energii. Zkrátka pro miminko se šije s láskou a jde to úplně samo.

Ráda bych se Vám teď blíže představila, abyste věděli, jaká byla moje cesta k tvůrčí práci a k šití. Absolvovala jsem střední průmyslovou školu oděvní, konkrétně obor modelářství a návrhářství oděvů, a přestože mě škola bavila, jsem v oboru nezůstala, protože v té době se ke mně dostala informace o přirozených porodech, které tady v té době nebyly úplně běžné, a já jsem pocítila, že chci prozkoumat tuto ženskou oblast a stala jsem se porodní asistentkou. Po té, co jsem sama porodila, jsem hledala způsoby, jak se co nejpřirozeněji a nejzdravěji starat o svoje děťátko. V praxi jsem si tedy vyzkoušela jaké to je používat látkové pleny, bezplenkovou metodu a látkové pleny jsem sama začala i šít. Tudíž jsem se k šití po letech zase vrátila a už jsem u něj zůstala. V současné době provozuji svoje webové stránky www.sajanky.cz, kde nabízím právě pratelné pleny a jiné textilní a ekologické výrobky pro děti a maminky.

Jaké výrobky si společně zhotovíme a co všechno k tomu budeme potřebovat? Jako první věc si zhotovíme ozdobný spací pytel, dále bude následovat mazlík zája a jako poslední věc si ušijeme deku do kočárku. Potřebovat k tomu budeme hlavně šicí stroj, s rovným i klikatým stehem, žehličku, žehlicí prkno, bavlněné fleecové látky a základní galanterii jako jsou jehly, nitě, krejčovské nůžky, metr a křída.

Pokud Vás toto video zaujalo a máte chuť tvořit, přihlaste se přes tlačítko u videa, vstupte zdarma do kurzu, já se na Vás budu těšit, děkuji Vám za pozornost, brzy na viděnou a ať Vám šije nit.

Vstoupit zdarma do kurzu Návody na pletení pro miminka