Vstoupit zdarma do kurzu Kreslení pravou hemisférou
(při prvním vstupu do kurzu je třeba provést bezplatnou registraci, po kliknutí tedy budete požádáni o vyplnění e-mailu a hesla, ihned poté Vám bude kurz zpřístupněn)

 

Kreslení pravou hemisférou – parametry kurzu:

Téma kurzu: Naučit se krásně a profesionálně kreslit.
Cílová skupina: Všichni kreativně založení lidé, kteří chtějí objevit kouzlo kreslení pravou hemisférou.
Délka kurzu: 9 kapitol, průměrná doba každé 60 minut
Další info: Možnost diskuze a sdílení výtvorů s lektorem na stránkách kurzu.
Požadováno: Jméno (bez příjmení), e-mail
Lektor: Petra Cibulková
Hodnocení:
Kreslení pravou hemisférou
84.44% (9x)

Kreslení pravou hemisférou – textový přepis videa:

Dobrý den, jmenuji se Petra Cibulková, jsem výtvarnice, portrétistka a připravila jsem pro Vás kurz, který se jmenuje Naučte se kreslit správně (kreslení pravou hemisférou).

Určitě jste slyšeli o kurzech kreslení pravou hemisférou. Já vycházím z těchto kurzů, tzn. vycházím z kurzů Betty Edwardsové. Kreslení portrétů se věnuji už 20 let. Mimo jiné kreslím také portréty na Karlově mostě, ale můžete mě najít i na jiných místech a také v mém ateliéru. Během tohoto kurzu se naučíte kreslit podle skutečnosti tak, abyste mohli nakreslit podobné portréty, jako nakreslila tady jedna účastnice nebo účastník (viz video). Ale nejde jenom o portréty. Budete se učit kreslit podle skutečnosti – ruce, židli, pomeranč a další věci. Je důležité, abyste se naučili kreslit podle skutečnosti, ne podle fotografií. Kreslení nebo obkreslování fotografií, si myslím, vede k mnoha diletantským chybám, kterým se společně určitě můžeme vyhnout.

Myslíte si, že nemáte talent? To si myslí spousta lidí, kteří chodí na moje kurzy. Že nemají talent, že umí nakreslit jen domeček jedním tahem, že maximálně nakreslí nějaké jednoduché zvířátko anebo že vůbec neumí nakreslit zvířátko, které by chtěli nakreslit svým dětem. A ono je to s tím talentem trochu jinak. Proto vycházím z kurzů kreslení pravou hemisférou, protože je to opravdu o těch hemisférách. V levé hemisféře, kterou většinou používáme, je logické myšlení. Tam talent nenajdete. Talent a vůbec vnímání uměleckých řemesel je uloženo v pravé hemisféře a tu budeme rozvíjet. Pokud chcete rozvíjet svoji kreativitu a nejen kreativitu, sebevědomí, vnímání krásy ve všedních věcech, tak je rozhodně pro Vás správně tento kurz.

Někteří z mých žáků už jsou na uměleckých školách, mnoho studentů má své výtvory pověšené na zdech a někteří rodiče konečně svým dětem můžou nakreslit krásné obrázky. Pokud se tedy chcete naučit kreslit správně, naučit se kreslit se mnou, naučit se používat pravou hemisféru při kreslení, pak už zbývá jenom jedno jediné. Zmáčknout toto tlačítko a já se na Vás moc těším.

Vstoupit zdarma do kurzu Kreslení pravou hemisférou