Vstoupit zdarma do kurzu Pletení z pedigu
(při prvním vstupu do kurzu je třeba provést bezplatnou registraci, po kliknutí tedy budete požádáni o vyplnění e-mailu a hesla, ihned poté Vám bude kurz zpřístupněn)

 

Quilling návody – parametry kurzu:

Téma kurzu: Quilling návody Vám názorně ukáží, jak sestavovat krásné a originální obrazce díky této jedinečné výtvarné technice využívající proužků papíru, které jsou stáčeny a formovány do požadovaného tvaru.
Cílová skupina: Většinou ženy bez rozdílu věku, kteří se chtějí přiučit něčemu novému, popř. prohloubit své znalosti z Quillingu.
Délka kurzu: 2 kapitoly, průměrná doba každé 15 minut
Další info: Možnost diskuze s lektorem na stránkách kurzu.
Požadováno: Jméno (bez příjmení), e-mail
Lektor: Petra Kroutilová
Hodnocení:
Quilling návody
93.33% (3x)

Quilling návody – textový přepis videa:

Dobrý den, já Vás vítám u první lekce kurzu Quillingu. V první lekci se seznámíte se všemi pomůckami, které budete ke Quillingu potřebovat a naučíte se základní Quillingové tvary.

Jednou ze základních pomůcek pro Quilling je tzv. Quillingové pero, které lze zakoupit ve výtvarných potřebách, a pokud budete s Quillingem začínat a potřebujete si to pouze vyzkoušet, můžete si vypomoci i obyčejnou špejlí, kterou si na konci naříznete tak, abyste do ní mohli zastrkávat papírek, který budete stáčet. Quillingová pera mohou být buď celoplastová, nebo mohou mít kovový hrot, mohou mít také šroubovací hrot, tento lze pak v perech zaměňovat za širší či za tenčí.

Další pomůckou pro Quilling, kterou budete určitě potřebovat, jsou Quillingové barevné pásky, lze je najít v různých šířkách, u nás v ČR se prodávají v šířkách 4 mm a 7 mm, v zahraničí je šířek poněkud víc.

Co se týká dalších pomůcek, tak je to samozřejmě lepidlo, buď můžete používat klasický Herkules, nebo disperzní lepidlo, nebo obyčejné lepidlo, nejlepší jsou lepidla vodou ředitelná a ta, která po zaschnutí zprůhlední tak, aby to na Vašich výrobcích nebylo vidět. Určitě využijete nůžky, jak malinké, tak i větší. Další co využijete, budou tzv. pinetky, dále šablonové pravítko, dá se koupit běžně v jakémkoliv papírnictví, pokud nechcete do toho investovat, můžete si z tvrdého kartonu vyrobit šablonu sami, kdy si na karton uděláte kružítkem kruhy o různých průměrech a vystřihnete. Další pomůckou pro Quilling je tzv. Quillingový hřebínek, který se používá pro těžší Quillingové tvary.

Vstoupit zdarma do kurzu Pletení z pedigu