Vstoupit zdarma do kurzu Excel pro začátečníky
(při prvním vstupu do kurzu je třeba provést bezplatnou registraci, po kliknutí tedy budete požádáni o vyplnění e-mailu a hesla, ihned poté Vám bude kurz zpřístupněn)

 

Excel pro začátečníky – parametry kurzu:

Téma kurzu: Učení programu Excel zábavnou a neotřelou formou.
Cílová skupina: Úplní začátečníci a mírně pokročilí.
Délka kurzu: 8 kapitol, průměrná doba každé 10 minut
Další info: Možnost diskuze s lektorem na stránkách kurzu.
Požadováno: Jméno (bez příjmení), e-mail
Lektor: Josef Cvrček
Hodnocení:
Excel pro začátečníky
90% (6x)

Excel pro začátečníky – textový přepis videa:

Dobrý den, vítejte v kurzu Excel pro začátečníky. Pokud přijmete naši nabídku, učit se Excel zábavnou a neotřelou formou, budeme se spolu nějakou dobu setkávat.

Dovolte, abych se představil. Jmenuji se Josef Cvrček a v IT pracuji již 30 let. Rád se s Vámi podělím o své zkušenosti, které byste jinak získali čtením podobných tlustých manuálů, vyptáváním se u známých a nebo, nedej Bože, na helpdesku Microsoftu. Dovolte mi říct ještě pár slov o sobě. Do IT jsem nastupoval v době, kdy existovaly pouze sálové počítače a když mi na stole přistálo první PC, mělo cenu 200 000 Kč. V té době jsme kupovali rodinný vůz Škoda 105L, který stál pouze 48 000 Kč. Počítače byly tehdy nesmírně vzácné a bylo problém je sehnat. Není proto divu, že i v České Republice začínal jejich vývoj, ale bylo to zrovna v době, kdy se objevily na trhu počítače typu Sinclair, Commodore, Atari a ty tento náš český vývoj převálcovaly.

V té době se objevil i velký hlad po počítačové gramotnosti a počítače se postupně dostávaly do škol. Učil jsem tehdy na střední škole základy počítačové techniky a vím, že jsme tehdy začínali úplně od začátku. Podobně bychom začali i náš kurz Excelu. Není totiž často důležité vědět, jak co funguje, ale proč to tak funguje. Samozřejmě budu předpokládat určitou formu počítačové gramotnosti, ale opravdu jen tu základní. Předpokládám, že umíte zapnout počítač, že umíte základní práci s myší. Naproti tomu nebudu předpokládat žádnou znalost Excelu. Pro ty z Vás, kteří jste z Excelem již něco dělali, to bude znamenat, že některé věci z prvních lekcí Vám budou notoricky známé. Přesto prosím, poslechněte si je, možná v nich objevíte něco nového a nebo objevíte nový způsob toho, co už děláte.

Pokud máte chuť, naučit se pracovat s Excelem, vstupte zdarma do našeho kurzu stisknutím tlačítka pod videem.

Vstoupit zdarma do kurzu Excel pro začátečníky