Vstoupit zdarma do kurzu Návody na šití
(při prvním vstupu do kurzu je třeba provést bezplatnou registraci, po kliknutí tedy budete požádáni o vyplnění e-mailu a hesla, ihned poté Vám bude kurz zpřístupněn)

 

Návody na šití – parametry kurzu:

Téma kurzu: Naučte se šít od úplných začátků. Tyto video návody na šití Vás procesem šití provedou krok za krokem.
Cílová skupina: Začátečníci všech věkových skupin, kteří si chtějí projít kurz šití z tepla domova.
Délka kurzu: 9 kapitol, průměrná doba každé 30 minut
Další info: Možnost stažení doprovodných materiálů a diskuze s lektorem na stránkách kurzu.
Požadováno: Jméno (bez příjmení), e-mail
Lektor: Katka Dachovská
Hodnocení:
Návody na šití
77.33% (15x)

Návody na šití – textový přepis videa:

Ahoj. Jak by se Vám líbilo, kdybych Vám řekla, že Vás během jedné lekce naučím šít, například takový krásný polštář. Myslíte, že je to nemožné? To jsem si myslela také.

Před 3 lety jsem byla schopna sotva přišít knoflík a domnívala jsem se, že šití je jen pro ty šikovné, pro ty, kteří na to mají školu a spousty pomůcek. Ale dnes tomu už tak není. Šití se stalo mým velikým koníčkem. Dřív jsem se šití opravdu bála, ale vše se změnilo s narozením mého syna. Syn se narodil s vrozenou srdeční vadou a celý dlouhý rok trvalo, než ho báječní lékaři v Motole mohli operovat. A když už mě nebavilo sezení u počítače a čtení knih, nastal den D. Vytáhla jsem ze skříně šicí stroj, který mi koupil tatínek, abych si zkracovala kalhoty, protože jsem malá. Vzala jsem staré prostěradlo a ušila svoji první hračku. Byla značně nedokonalá, velmi kostrbatá. Ale ten pocit držet v ruce vlastní výrobek byl prostě parádní. A pak jsem věděla, že to půjde. Metodou pokusu a omylu jsem ušila ještě mnoho kostrbatých hraček. Ale postupem času jsem se vypracovala až k psaní návodu na šitou hračku, začala jsem spolupracovat s časopisem Švadlenka a jen malý krůček byl k tomu, abych si otevřela i hobby obchůdek s pomůckami pro švadlenky. Uchvátil mě svět knoflíků a stuh, které jsem nalezla zejména na internetu, a proto jsem se rozhodla dovést jej i k nám. A za skvělé podpory mého báječného manžela vznikl obchůdek U pana Broučka.

Šití mi přinášelo nejen radost, ale bylo to také uklidnění. Tiché broukání šicího stroje mě uklidňovalo zejména v době synovi operace a jeho rekonvalescence.

A co Vás ve svých lekcích naučím? V první lekci Vás seznámím se základními pomůckami, které budete k šití potřebovat. Naučím Vás šít klasický polštářek a zejména krok za krokem si ušijeme krásný dětský polštářek. V druhé lekci Vás seznámím s barvami na textil, s možnostmi různých aplikací a také budeme razítkovat na textil. V třetí lekci si spolu ušijeme spousty drobností pro radost, zápichy do květin, malého dekoračního ptáčka, nebo veselou andělku.

Pokud byste se rádi naučili něco nového, překonejte veškeré obavy, klikněte na tlačítko u videa a vstupte zdarma do kurzu. Ráda Vás v něm uvítám. Děkuji za pozornost a budu se na Vás těšit.

Vstoupit zdarma do kurzu Návody na šití