Vstoupit zdarma do kurzu Jak hrát tenis?
(při prvním vstupu do kurzu je třeba provést bezplatnou registraci, po kliknutí tedy budete požádáni o vyplnění e-mailu a hesla, ihned poté Vám bude kurz zpřístupněn)

 

Jak hrát tenis? – parametry kurzu:

Téma kurzu: Získejte jedinečné know-how od profesionálního trenéra tenisu. Seznamte se s nejnovějšími tréninkovými metodami v oblasti tenisové výuky, pochopte základní principy herní techniky a naučte se tenisové triky, které ovládají jen ti nejlepší.
Cílová skupina: Nováčci a příležitostní hráči tenisu. I profesionálové však mohou v kurzu načerpat nové poznatky.
Délka kurzu: 8 kapitol, průměrná doba každé 15 minut
Další info: Možnost diskuze s lektorem na stránkách kurzu.
Požadováno: Jméno (bez příjmení), e-mail
Lektor: Dušan Těhník
Hodnocení:
Jak hrát tenis?
68.89% (9x)

Jak hrát tenis? – textový přepis videa:

Dobrý den, jmenuji se Dušan Těhník, jsem profesionálním trenérem tenisu více než 10 let a absolventem fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze. V současné době majitelem a hlavním trenérem tenisové školy Advantage v Praze, kde trénuji desítky klientů, a to dětí i dospělých, rekreačních i závodních hráčů formou individuální i skupinové výuky. Tenis patří mezi nejpopulárnější sporty nejen u nás, ale i na celém světě. Jistě neexistuje nikdo, kdo by se s tenisem alespoň pasivně prostřednictvím médií či všudypřítomného internetu nesetkal. Aktivně hrají tenis miliony lidí, u nás to jsou desetitisíce tenisových nadšenců a neustále jejich počet narůstá. Zvláště poslední dobou přispěli k popularitě tohoto krásného sportu loňská vítězství našich tenistů a tenistek v týmových soutěžích Davis Cupu a Fed Cupu. Každý by se chtěl stát novým Berdychem, Štěpánkem, či novou Kvitovou, Šafářovou.

Jak by se Vám líbilo naučit se hrát tenis i bez osobního trenéra? Mám pro Vás dobrou zprávu. V tomto online tenisovém kurzu Vás to naučím snadno, rychle a hlavně srozumitelně. Jako trenér mohu potvrdit poslední dobou zvýšený zájem lidí o výuku tenisu živě přímo na kurtu. Přesto bych rád následujícím videokurzem „Jak hrát tenis?“ oslovil i řadu ostatních zájemců, kterým prozatím tento individuální sport zůstává zapovězen, ať už z hlediska časové a pracovní dostupnosti, či finanční náročnosti. Platit trenéra a pronájem haly současně v zimním období není zrovna levná záležitost. Nemluvě o tom, že ani nemusíte na dobrého trenéra narazit.

Co byste řekli tomu, že se prostřednictvím online tenisového kurzu „Jak hrát tenis?“ naučíte základům tohoto krásného sportu, a to vše v začátcích, z pohodlí domova, s možností neomezeného opakování a pravidelnosti? Což je velmi důležitý předpoklad u čehokoliv, co se nově učíte, nebo v čem se záměrně zdokonalujete. Daleko rychleji a srozumitelněji si budete prostřednictvím videa veškeré tenisové vědomosti a dovednosti rozšiřovat a nacvičovat, pomůže Vám to k dokonalejším prvním krokům na tenisovém kurtu. Předám Vám své know-how, které jsem během tenisového života díky vlastním trenérským zkušenostem, účastmi na trenérských seminářích i dlouhodobým studiem odborné tenisové literatury načerpal. Seznámím Vás s nejnovějšími tréninkovými metodami výuky tenisové techniky, poradím Vám s různými poznatky a trenérskými triky, se kterými jste se ještě možná nikdy nesetkali, a které Vám značně usnadní naučit se základům tenisu s precizností a dokonalostí. A vše díky Vašim přirozeným schopnostem a dovednostem, které každý z nás odmalička více či méně zvládá. Mluvíme o individuálním pohybovém, koordinačním a závodním talentu. Jedině potom budete lépe vnímat vlastní tělo při činnostech, vlastní tenisové pokroky a hlavně budete mít větší radost z tenisu, a to je to nejdůležitější. Držte se zásady, že nemá cenu svoje děti či kamarády nutit chodit na tenis, když sami o to nejeví zájem. Třeba si tu cestu najdou později. Třeba jim pomůže tento videokurz. Díky němu si daleko snadněji osvojíte jednotlivé tenisové údery a zvláště zdokonalíte komplexně svoji tenisovou hru. Pochopíte, že základy tenisových úderů vychází z našich přirozených pohybů zdokonalených biomechanickými principy jako je síla se země, síla impulzu a přenos váhy těla do úderu, síla přepětí svalstva při rotaci těla, pohybový řetězec jako základ načasování úderu neboli timingu, švihový moment umocněný váhou rakety a další.

Klíč k úspěchu není jen časté stereotypní odehrávání nahraných míčků z koše trenéra, ale hlavně spočívá ve Vás samotných, ve Vašich individuálních schopnostech a dovednostech. Každý má svoji individuální techniku, jen se musíme držet určitého středu optimální techniky a z něho při nácviku vycházet. Každá herní situace je jiná, každý úder s ohledem na charakter míčku je jiný, každý hráč má odlišný herní styl. To dělá tento sport tak krásný a to si všichni včetně trenérů musíme uvědomit.

Tenis se může naučit každý, někomu to trvá déle a jinému kratší dobu, ale každý se může zodpovědným a pravidelným tréninkem dotknout svého individuálního tenisového nebe, svého absolutního maxima. A když takto přistoupíte k tréninku třeba prostřednictvím tohoto zajímavého videokurzu, určitě budete mít z tenisu obrovskou radost a pochopíte, proč právě tento sport patří k nejpopulárnějším. Pokud chcete pokračovat s videokurzem „Jak hrát tenis?“ hned teď, stiskněte tlačítko u videa a výuka tenisu online zdarma začíná.

Vstoupit zdarma do kurzu Jak hrát tenis?