Vstoupit zdarma do kurzu Orientální břišní tanec pro radost
(při prvním vstupu do kurzu je třeba provést bezplatnou registraci, po kliknutí tedy budete požádáni o vyplnění e-mailu a hesla, ihned poté Vám bude kurz zpřístupněn)

 

Orientální břišní tanec pro radost – parametry kurzu:

Téma kurzu: Poznejte krásu orientálního tance, který Vám přinese radost, zdraví, spokojenost a nabije Vás pozitivní energií.
Cílová skupina: Ženy jakéhokoliv věku.
Délka kurzu: 9 kapitol, průměrná doba každé 40 minut
Další info: Možnost diskuze s lektorem na stránkách kurzu. Pokud Vás kurz zaujme, doporučujeme též: DVD Orientální břišní tanec – Technika shimmy a akcentů
Požadováno: Jméno (bez příjmení), e-mail
Lektor: Katka Krejčová
Hodnocení:
Orientální břišní tanec pro radost
85.33% (15x)

Orientální břišní tanec pro radost – textový přepis videa:

Dobrý den, moje jméno je Katka Krejčová a jsem tanečnicí, lektorkou a choreografkou orientálního tance. Tanci se věnuji už odmala, studovala jsem dlouho i balet a moderní tanec a byla jsem i dva roky na taneční konzervatoři v Praze. Bohužel zdravotní problémy a tělesné dispozice mi nakonec zabránily, abych tuto školu dostudovala. No, musím se přiznat, že tenkrát jsem to hodně oplakala, ale dneska jsem za to velmi ráda, už hlavně z důvodu, že dnes, když je mi 30 let, musela bych do tanečního důchodu, a také z hlediska tělesných dispozic, bych si nedokázala udržet takovou postavu, jaká se od baletky očekává. Co je ale nejdůležitější, mohla jsem si najít i jinou taneční cestu, orientální tanec. Tomu jsem se začala věnovat už na gymnáziu, tenkrát jsem cítila, že potřebuji pohyb, ale ne takový, který bude zatěžovat moje tělo, a tento pohyb musí být tanec, protože na cvičení jsem si nikdy moc nepotrpěla. No a právě orientální břišní tanec v sobě spojoval vše, po čem jsem toužila. Tento taneční styl totiž pomáhá při potížích zad, pomáhá kloubům a celému pohybovému aparátu, zlepšuje držení těla, formuje postavu, a v neposlední řadě pomáhá i při ženských problémech.

Orientálnímu tanci se věnuji již přes 13 let, vydala jsem několik DVD s výukou orientálního tance, zahrála jsem si například i lektorku orientálního tance ve filmu Ženy v pokušení a získala jsem již mnoho významných ocenění na mezinárodních soutěžích, například na soutěži v Káhiře nebo Německu.

Ono se to tak pěkně říká, ale musím se přiznat, že i když jsem opravu moc vděčná za tyto moc krásné taneční úspěchy, tak mě nejvíc těší právě ta výuka orientálního tance a mám největší radost, když jsou moje žačky spokojené, když se pod mým vedením zlepšují a právě i ony mají tu radost z tance, který já mám tak ráda. Důležité ale je, abychom všechny pohyby prováděli správně a z tohoto důvodu také vznikly tyto online kurzy.

Já vyučuji pravidelné kurzy v Centru tance v Brně, učím i víkendové semináře, cestuji do zahraničí, ale protože ne každý může navštívit moje kurzy nebo semináře, vytvořila jsem právě sérii těchto výukových videí pro online kurzy. Můžete tak tato videa sledovat z pohodlí Vašeho domova a nemusíte nikam cestovat.

No a co vlastně ten orientální tanec je? Za kolébku orientálního, nebo břišního tance, se považuje Egypt a současně s ním jsou to i další státy arabského světa. Pokud si ale myslíte, že orientální tanec je jenom jeden styl, tak to je velký omyl. Orientální tanec totiž v sobě zahrnuje několik tanečních stylů, například folklórních, které se od sebe odlišují jak stylem tance, hudbou, anebo například i kostýmem.

Například kostým na tanec Saidi, šatům k tomuto tanci se říká Galabea, styl Saidi pochází z horního Egypta a tančí se s jednou, se dvěma, nebo i více holemi. Tyto šaty lze použít i na styl Baladi a v podstatě na většinu folklorních stylů. Další styl Iskanderani, tento tanec pochází od moře z Alexandrie, proto je taky takový přímořský, hravý a lehce koketní. Velmi často se tančí s melayou a jsou pro něj typické krátké šatičky. Opravdu i tento styl patří mezi orientální tanec. Folklorních stylů je samozřejmě více, například HagalaKhaleegy, Sharqi a je jich mnoho dalších. Z folklorních tanců se později vyvinula klasičtější forma orientálního tance, dále jsou modernější tzv. fusion styly, jako je například tanec se závojem, tanec s hedvábnými vějíři, dále s křídly ISIS a mnoha dalšími rekvizitami.

Orientální tanec je velmi obsáhlý a můžete v něm objevovat mnoho tanečních stylů. Pokud snad ještě váháte, jestli je to ten pravý tanec pro Vás, věřte mi, že ve svých kurzech jsem učila už mnoho žen, všech věkových i váhových kategorií. Začnete mít ráda sama sebe a svoje tělo takové, jaké je.

A co na Vás vlastně čeká? V prvních třech dílech zdarma se zaměříme na základní, středně pokročilé i pokročilé taneční prvky, které spojíme do tanečních kombinací za doprovodu mého kamaráda bubeníka Martina Jandourka. Doufám, že výuka se mnou se Vám bude líbit a že si to společně pěkně užijeme. Klikněte na tlačítko u videa a můžeme začít. Těším se na Vás.

Vstoupit zdarma do kurzu Orientální břišní tanec pro radost