Marketingový výzkum a jeho specifika

Vstoupit zdarma do kurzu Excel pro začátečníky
(při prvním vstupu do kurzu je třeba provést bezplatnou registraci, po kliknutí tedy budete požádáni o vyplnění e-mailu a hesla, ihned poté Vám bude kurz zpřístupněn)

 

Marketingový výzkum a jeho specifika – parametry kurzu:

Téma kurzu: Jan Tuček, který má mnoholeté zkušenosti a praxi s marketingovým výzkumem, Vám v tomto online kurzu vysvětlí vše, co ke správnému marketingovému výzkumu potřebujete znát. Naučíte se např. poznat dobrý výzkum od špatného, jaké metody se používají, jak výzkum zadat nebo co představuje online výzkum. Naučíte se správně výzkum vyhodnotit a dále s daty pracovat.
Cílová skupina: Všichni, kteří si chtějí provést kvalitní výzkum se správnými daty a chtějí se v marketingovém výzkumu orientovat.
Délka kurzu: 8 lekcí
Další info: Na online kurz se vztahuje 30denní garance vrácení peněz. Získáte neomezený přístup. Obdržíte certifikát o absolvování kurzu. Přední český expert na marketingový výzkum Vám vše ukáže na konkrétních příkladech.
Požadováno: E-mail, heslo
Lektor: Jan Tuček – ředitel výzkumné agentury STEM/MARK
Hodnocení:
Ohodnoťte prosím tento kurz

Marketingový výzkum a jeho specifika – popis kurzu:

Marketingový výzkum je poměrně letitá metoda, která pomáhá společnostem získat důležitá data o trhu. Čím více informací získají, tím lépe budou vytvářet marketingovou strategii firmy. Základem úspěchu je vědět, jak z něho vytěžit co nejvíc.

Pokud potřebujete pomoci s marketingem ve Vaší společnosti, potřebujete znát důležitá fakta, která se výzkumu týkají. Kurz, Jak ovládnout marketingový výzkum, Vám poradí se vším potřebným. Zjistíte jak se nenechat oklamat a jak si data ověřit, nebo si oprášíte terminologii a záludnosti, na které je třeba dát si pozor.

Marketingový výzkum je vlastně průzkum trhu na sledovaný objekt. Zkoumat můžeme reakci spotřebitelů, prodej produktu nebo cenu. Pokud se zaměříme na průzkum spotřebitele, zajímá nás jeho chování při nakupování. Jaké zboží nakupuje, jaké jsou potřeby a jaký je postoj ke konkurenci. Pokud se zaměříme na produkt, je třeba vědět, jaká je odezva od zákazníka na výrobek. Jak na něho působí a co je třeba zlepšit. A v neposlední řadě můžeme sledovat cenu a tam je jistě důležitá reakce spotřebitele. Jak se zachová v případě hýbání s cenou a jak je na tom opět konkurence.

V marketingu dělíme průzkum na kvantitativní a kvalitativní. Jak samy názvy napovídají, u kvantity jde především o získání co největšího množství všeobecných informací a kvalitativní zjišťuje co nejhlubší pohled na sledovaný produkt. Víte jaký tip si vybrat pro vedení Vašeho marketingového postupu? Najděte si ten nejlepší způsob, jak oslovit zákazníka a získat cenná data pro zlepšení marketingu firmy.

Jan Tuček je ředitelem agentury STEM/MARK a má opravdu bohaté zkušenosti s výzkumy. Pracoval téměř dvacet let na statistickém úřadě a účastnil se republikových výzkumů. Spolupracuje se známými firmami jako například Česká televize nebo Letiště Praha. Ve svém kurzu Vám poradí, jak se nenechat napálit šizenými výzkumy a jak poznáte kvalitní informace, se kterými pracujete. Naučíte se, jak číst v politických nebo veřejných výzkumech a jak data dále využít.

Nenechte se oklamat lživými daty a naučte se dělat takový marketingový výzkum, který Vám pomůže prodat co nejlépe nejen Váš produkt, ale celou Vaši firmu.

Vstoupit zdarma do kurzu Excel pro začátečníky