Webový copywriting

Vstoupit zdarma do kurzu Excel pro začátečníky
(při prvním vstupu do kurzu je třeba provést bezplatnou registraci, po kliknutí tedy budete požádáni o vyplnění e-mailu a hesla, ihned poté Vám bude kurz zpřístupněn)

 

Webový copywriting – parametry kurzu:

Téma kurzu: Online kurz Webový copywriting Vás naučí, jak psát texty pro webové stránky s ohledem na SEO. Dozvíte se, jak zaujmout cílovou skupinu, jak se vyvarovat gramatických chyb a mnohé další.
Cílová skupina: Začínající copywriteři. Ti, kteří o profesi copywritera uvažují. Využijí ho blogeři, autoři článků, rozhovorů, tiskových zpráv.
Délka kurzu: 12 lekcí
Další info: Na online kurz se vztahuje 30denní garance vrácení peněz. Získáte neomezený přístup. Kurzem Vás provede lektorka s desetiletou praxí, která má s vedením kurzů bohaté zkušenosti.
Požadováno: E-mail, heslo
Lektor: Krisnýna Maková – obsahová specialistka, copywriterka, webeditorka, redaktorka
Hodnocení:
Webový copywriting
100% (1x)

Webový copywriting – popis kurzu:

Webový copywriting je psaní internetových článků, jejichž hlavní účel je zaujmout čtenáře a přinést jim zajímavé informace. Dobrý copywriter umí napsat článek tak, že čtenář není schopen odtrhnout zrak a téma ho natolik nadchne, že si chce rozšířit záběr a zjistit více. Umíte to i Vy?

Copywriting je činnost, při které se autor textů projeví jako kreativní a talentovaný textař. Tyto články by měly produkt nebo službu co nejlépe prodat. Texty by měly být poutavé, aktuální a přinášet zajímavé informace, které by měly čtenáře navodit k získávání dalších informací k tématu. Při psaní je důležité dbát na strukturu textu, aby věty působily jasně a srozumitelně. Článek je nutné zaměřit na dané téma a k tomu je potřeba si zjistit dostatek informací, aby byly pravdivé a skutečné. Webový copywriting se liší od tištěného copywritingu v několika bodech. Na webu lidé čtou jinak než v novinách. Texty doslova přelítávají očima a hledají věty, které je zajímají. Tomu by se měl webový článek přizpůsobit.

Kurz, Jak na copywriting, vede Kristýna Maková, která se zabývá copywritingem, textovým obsahem, redakční činností a webeditingem. Má velice široký rozhled a o tématu Vám řekne nejdůležitější informace a rady. Zjistíte, co vlastně webový copywriting obnáší, kdo je přesně copywriter a jak by měl psát, aby jeho texty byly poutavé, a jakých chyb se má vyvarovat. Dozvíte se, jaké jsou podmínky k práci, co, jak a pro koho vlastně psát, jak si dát pozor na cílovou skupinu a co je SEO či kolik použít klíčových slov a podle čeho je určit. Víte co je perex a jak moc je důležité věnovat mu pozornost? To vše a ještě více se naučíte v kurzu.

Není nic horšího, než číst článek, který nemá hlavu ani patu. Ve kterém se vyskytují pravopisné chyby a kde smysl nepochopíte, ani když si text přečtete několikrát za sebou. Naučte se vytvářet smysluplné, přehledné a čtivé články, které Vám přinesou potěšení z dobře odvedené práce. Až pochopíte, jak na webový copywriting, budete mistři v oboru.

Vstoupit zdarma do kurzu Excel pro začátečníky