Zdravá výživa a zdravé potraviny

Vstoupit zdarma do kurzu Excel pro začátečníky
(při prvním vstupu do kurzu je třeba provést bezplatnou registraci, po kliknutí tedy budete požádáni o vyplnění e-mailu a hesla, ihned poté Vám bude kurz zpřístupněn)

 

Zdravá výživa a zdravé potraviny – parametry kurzu:

Téma kurzu: Díky tomuto online kurzu se zorientujete v nepřeberném množství informací, které o hubnutí a zdravé výživě jsou k dispozici. MUDr. Václava Kunová Vám podá srozumitelnou formou ucelené informace o správné výživě, dozvíte se, které způsoby hubnutí jsou optimální, na co je důležité na začátku myslet, které živiny jsou pro Vaše tělo nezbytné nebo jak si sestavit vyvážený jídelníček.
Cílová skupina: Zájemci o zdravé stravování, kteří svému tělu chtějí dodat všechny potřebné látky bez výživových doplňků. Ti, kteří se snaží stále zhubnout a zkouší neúspěšně jednu dietu za druhou. Výživoví poradci, kteří chtějí získat vědecky ověřené informace.
Délka kurzu: 15 lekcí
Další info: Na online kurz se vztahuje garance vrácení peněz. Získáte neomezený přístup. Obdržíte certifikát o absolvování kurzu. Od odbornice na výživu se dozvíte, které způsoby hubnutí jsou zdravé. Naučíte se tělu dodávat vše potřebné bez nutnosti nákupu výživových doplňků.
Požadováno: E-mail, heslo
Lektor: MUDr. Václava Kunová – členka Společnosti pro výživu a Obezitologické společnosti, absolventka 1. lékařské fakulty UK v Praze
Hodnocení:
Ohodnoťte prosím tento kurz

Zdravá výživa a zdravé potraviny – popis kurzu:

Často probírané téma v našem životě – zdravá výživa a zdravé potraviny. To, jak se stravujeme a jak žijeme, má největší vliv na náš organismus a zdraví. Začněte se zdravým životním stylem ještě dnes a sami s přibývajícím věkem poznáte, že to je správný směr pro Vaše tělo.

Členka společnosti pro výživu a obezity, MUDr. Václava Kunová, Vám konečně ujasní, jak se stravovat a jak o své tělo pečovat. Kurz, Zdravá výživa a hubnutí, je rozdělen do několika odvětví, které Vás informují o jednotlivých makroživinách, vitamínech a výběru potravin.

Když si zadáte do vyhledáváče zdravá výživa a hubnutí, najde Vám to spoustu článků, kde jsou rozporuplné informace. V jednom se dočtete, že máte jíst pětkrát denně po malých porcích, v dalším je to špatně a radí ať nejíte nic. Pak si najdete, že nemáte jíst sacharidy. Tak přestanete jíst pečivo a těstoviny a budete mít hlad, protože Vám už neporadí, čím je nahradit. Nebo žádné tuky, žádné cukry a na druhou stranu radí, ať jíte ovoce (plné cukrů) nebo margarín (plný tuků) místo másla. Jak tedy vlastně zjistit, jak se stravovat tak, aby naše tělo bylo zdravé a nebylo hladové?

V kurzu si vše ujasníte. Naučíte se totiž, jaký je správný podíl bílkovin, tuků a sacharidů, které mají vliv pro funkci našeho těla. Také důležitou část, v jakém jídle tyto složky najdete a jakým potravinám se naopak vyvarovat. Opomíjenou součástí je také pitný režim. Voda je pro naše tělo velmi důležitá a pravidelný příjem je schopen zahnat chutě na sladké, které nás občas přepadnou.

Vyvarujte se potravinovým doplňkům a raději si najděte potřebné vitaminy a minerály v potravinách. Dodají Vašemu tělu energii v mnohem větší míře a dodají více potřebných látek než nějaká výživová tableta. Na trhu je pestrá nabídka různých potravin, ze kterých si stačí vybrat.

To, jak se stravujeme a jak žijeme, ovlivňujeme především v naší hlavě. Každý den jsme ovlivňováni reklamami a všelijakými lákadly, které nám pouze ubližují. Nepodléhejte a dejte tělu zdravé a plnohodnotné jídlo bez chemikálií a jedů. Zdravá výživa nejsou jen drahé náhražky, ale kvalitní a lehce dostupné suroviny.

Vstoupit zdarma do kurzu Excel pro začátečníky