Vstoupit zdarma do kurzu FIMO návody na výrobky - textury a polymery
(při prvním vstupu do kurzu je třeba provést bezplatnou registraci, po kliknutí tedy budete požádáni o vyplnění e-mailu a hesla, ihned poté Vám bude kurz zpřístupněn)

 

FIMO návody na výrobky – textury a polymery – parametry kurzu:

Téma kurzu: Pokračování oblíbeného kurzu „FIMO – květinová louka“. Tentokrát se dozvíte vše o texturách a polymerech.
Cílová skupina: Všichni, které baví vytvářet originální výrobky vlastními silami za pomoci moderní FIMO hmoty.
Délka kurzu: 7 kapitol, průměrná doba každé 25 minut
Další info: Možnost stažení doprovodných materiálů a diskuze s lektorem na stránkách kurzu.
Požadováno: Jméno (bez příjmení), e-mail
Lektor: Monika Brýdová
Hodnocení:
FIMO návody na výrobky – textury a polymery
92% (10x)

FIMO návody na výrobky – textury a polymery – textový přepis videa:

Dobrý den, vítám Vás u dalších Kurzů pro radost. Již jste se se mnou mohli setkat. V prvním díle jsem Vám představila práci s polymerovými hmotami, ukázala jsem Vám, jak používat veškeré nástroje, materiály, a dnes se budeme věnovat texturám.

Možná se ptáte, co je to textura. Možná Vám to připomíná nějaký text v knize, ale já Vás vyvedu z omylu. Textura je v podstatě jakýkoliv povrch, který není úplně rovný. V našem případě texturou většinou nazýváme plátky, kdy plátek má texturu. Mohou být z různých materiálů, např. plastové, pevnější nebo měkčí plást, můžete si pomoci i tím, co máte doma, např. podložky do šuplíku, které mají krásnou texturu, dokonce některá obuv má pěknou texturu, takže koukejte na boty, koukejte kolem sebe, všechno, co doma máte, lze většinou použít jako texturu. A pokud se Vám tato technika bude líbit, tak si můžete nakoupit i profi textury, které jsou gumové, pěknější, nebo můžete vzít i razítka (i razítko je vlastně textura).

Už víme, co jsou textury, ty budeme používat během celých našich kurzů, a ukáži Vám, jak je využít v co nejširším významu použití. I různé hadříky lze použít jako textury, může to být molitan jako jemná textura, nebo různé filtry (např. filtry do akvária). Takže i toto jsou textury. Všechny hmoty pečeme podle návodu výrobce a po té nesmíme zapomenout výrobky přelakovat, to kvůli tomu, že šperky nosíme na sobě a otíráním by se mohl výrobek ošoupat, takže určitě lakovat. Máme dvě možnosti, buďto lakem ve štětci, nebo ve spreji. Určitě můžete zapojit i děti, protože to není vůbec nic, co by neuměly a naopak Vás možná překvapí svojí kreativitou.

Toto je takový základ, kterým jsem Vám chtěla poodhalit kouzla textur, a pokud s námi do toho půjdete dál, tak Vám přestavím ještě další techniky, které Vás určitě zaujmou, takže neváhejte a vstupte do kurzu.

Vstoupit zdarma do kurzu FIMO návody na výrobky - textury a polymery