Vstoupit zdarma do kurzu Enkaustika - Encaustic
(při prvním vstupu do kurzu je třeba provést bezplatnou registraci, po kliknutí tedy budete požádáni o vyplnění e-mailu a hesla, ihned poté Vám bude kurz zpřístupněn)

 

Enkaustika – parametry kurzu:

Téma kurzu: Proniknout do tajů této výjimečné malířské techniky využívající práci s voskem.
Cílová skupina: Kreativní lidé, kteří se chtějí naučit něco nového, popř. prohloubit své znalosti o Enkaustice.
Délka kurzu: 9 kapitol, průměrná doba každé 20 minut
Další info: Možnost diskuze s lektorem na stránkách kurzu.
Požadováno: Jméno (bez příjmení), e-mail
Lektor: Jana Školaudyová
Hodnocení:
Enkaustika
96.47% (17x)

Enkaustika – textový přepis videa:

Dobrý den, jmenuji se Jana Školaudyová a naučím Vás práci s voskem. Technika, kterou Vás budu učit se jmenuje Enkaustika. Je to technika, která je stará 2,5 tisíce let, možná, že v některé literatuře je to i více let, možná někde píšou i 3 tisíce let, takže to není nová technika pro tvořilky. Záznamy a příběhy o těchto obrazech, které se malovaly Enkaustikou, najdete i v historické literatuře, v Káhiře a v Německu najdete v muzeích obrazy, které jsou už velmi staré. Dříve se malovaly obrazy světců, dnes máme Enkaustiku pro malbu přírody a hlavně abstraktní malbu.

Já jsem se Enkaustice dostala velice jednoduše, nakupovala jsem hned v roce 1991 věci v Německu, protože jsem vedla kurzy malování na hedvábí a objevila jsem tam techniku, která mě velmi zajímala. Byla tam žehlička, byly tam vosky, a já jsem vždycky ráda objevovala nové věci, takže jsem hned objednala dvě žehličky, kdyby mi náhodnou jedna klekla, vosky, literaturu, kazetu a začala jsem se učit. Začátky nebyly lehké, nebyly k tomu žádné návody na internetu, nemohla jsem nikde konzultovat, jak se maluje, prokousala jsem se tím sama, sama jsem udělala hodně chyb, a proto Vás chci učit, aby Vy jste ty chyby nedělali, abyste se k dobrému výsledku dostali podstatně dříve než já.

Když jsem se rozhodla, že kurzy povedu, tak jsem samozřejmě nechtěla být dva kroky před žákyňkami, které ty kurzy budou mít. Snažila jsem se učit od nejlepších evropských malířů, jezdila jsem na kurzy do Rakouska, k paní docentce, která učí tuto techniku na vysoké škole. Když byl kurz Enkaustiky s Johnem Bucklandem v Německu, tak jsem samozřejmě nesměla chybět, protože jsem chtěla o této technice vědět co nejvíce. V podstatě už maluji přes 20 let a zkušenosti, které jsem za tu dobu získala, Vám velmi ráda předám, a povedu Vás kurzy tak, abyste se dostali v této technice co nejdál.

Plno mých žáků, a už jich bude hodně přes tisíc, dnes už vystavuje v galeriích, prodávají své obrazy a jsou velmi úspěšní. Já jsem o této technice vydala knížku, dále jsem pracovala i na jiné technice, kterou k Enkaustice připojuji, takže jsem vydala tyto dvě publikace, navíc se stále vzdělávám v zahraničí a u lektorů, kteří vozí nové techniky ze světa, z Ameriky, z Itálie, takže všechno, co jsem se naučila, Vám velmi ráda předám a naučím Vás to. Můžete malovat obrázky na zeď, do bytu, můžete si vytvořil velké obrazy, to všechno se můžete naučit.

Takže klikněte na tlačítko, vstupte zdarma do kurzu a můžeme spolu touto technikou procházet od jejích začátků až do třeba hodně složitých konců. Budu se na Vás moc těšit.

Vstoupit zdarma do kurzu Enkaustika - Encaustic