Vstoupit zdarma do kurzu Základy práce s Adobe Photoshop
(při prvním vstupu do kurzu je třeba provést bezplatnou registraci, po kliknutí tedy budete požádáni o vyplnění e-mailu a hesla, ihned poté Vám bude kurz zpřístupněn)

 

Základy práce s Adobe Photoshop – parametry kurzu:

Téma kurzu: Upravování fotografií krok za krokem a základy práce v softwaru Adobe Photoshop.
Cílová skupina: Amatérští fotografové bez znalosti Photoshopu a grafici začátečníci.
Délka kurzu: 14 kapitol, průměrná doba každé 40 minut
Lekce: 1. Představení a úvod do Adobe Photoshop, vrstvy, duplex, zesvětlání a ztmavení fotografie.
2. Rychlý pohyb na fotografii, záplata, odstranění odlesků na pleti, úsměv, jas, kontrast.
3. Křivky, barvy. štětec Camera Raw, super koláž z více fotografií.
4. Základní úpravy fotografie, ořez, barvy a expozice.
5. Nejvhodnější formáty souborů pro fotografie (jpg, tif, gif, png nebo raw).
6. Svět černobílé fotografie.
7. Základy retušování fotografie, odstranění nežádoucích předmětů.
8. Pokročilé retušování.
9. Retušování portrétů – snadno a rychle.
10. Jak vybírat a maskovat?
11. Vše důležité o formátu RAW, vhodnost jeho použití.
12. Modul Camera RAW.
13. Zmenšování, ostření a hromadné úpravy fotografií.
14. Panorama a HDR.
Požadováno: Jméno (bez příjmení), e-mail
Lektor: Josef Cvrček ml.
Hodnocení:
Základy práce s Adobe Photoshop
91.61% (31x)

Základy práce s Adobe Photoshop – textový přepis videa:

Ahoj, já jsem Pepa Cvrček a jsem profesionální fotograf a lektor. Obojím se zabývám více než 8 let a během 8 let jsem přečetl poměrně dost knih a zkouknul velké množství tutoriálů, přesto jsem byl docela dost bezradný a zoufalý, chtěl jsem s tím několikrát skončit. Ono se není moc čemu divit, protože jsem tomu věnoval hodně času, úsilí a energie a připadal jsem si pořád jako na začátku. No a co jsem zjistil? Snad jedině to, že Photoshop toho umí doopravdy hodně a v tom je asi ta největší potíž, protože je to obrovský grafický nástroj pro grafiky, ve kterém můžou navrhovat billboardy, letáky, webové stránky a dokonce i animace. A to všechno samozřejmě fotograf nebude nikdy potřebovat.

A je samozřejmě zbytečné ztrácet čas hledáním něčeho, co nebudete nikdy v životě potřebovat, bohužel i většina knih pro fotografy ve Photoshopu obsahuje techniky a postupy, které nikdy nevyužijete. Já jsem otevíral Photoshop postupně častěji a častěji, protože zkrátka byly věci, které jinde udělat nešly. Sem tam přibyla nějaká zajímavá rada od kamaráda, nebo jsem našel nějaké zajímavé triky na internetu, na něco jsem přišel sám tím, že jsem spíš většinou zmáčknul klávesu, kterou jsem vůbec v tu chvíli zmáčknout neměl, ale po několika letech se mi podařilo prolomit tu základní bariéru a pochopit filozofii tohoto programu. Některé věci v něm lze udělat třeba hned 10 různými postupy, je samozřejmě těžké pochopit, který je ten nejvhodnější, nejefektivnější a nejrychlejší.

Dobrá zpráva je v tom, že i Vy můžete tuto základní filozofii pochopit během několika minut. Je to opravdu jednoduché a musím se až usmívat, když si vzpomenu, když jsem s tím válčil a bojoval a kolik let mi trvalo, než jsem na to vlastně přišel. Photoshop je opravdu mocný nástroj, který pozdvihl mé fotografie do zcela jiné dimenze. A pokud někomu nebo něčemu vděčím za svůj úspěch ve fotografii, tak je to právě Photoshopu. Díky němu se moje fotografie od ostatních fotografů natolik odlišily, že se mi prostě podařilo prorazit a já si myslím, že jakákoliv taková odchylka je pro úspěch naprosto zásadní a nezbytná.

Možná jsme se spolu už viděli na některých z mých kurzů, ať už v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci, Hradci Králové nebo Karlových Varech či Plzni. Tak jako tak mými kurzy prošlo více než 1 000 amatérských či profesionálních fotografů a spolu s nimi jsme přišli na jednu zásadní věc. Znalost všech ikon nebo všech funkcí, který Photoshop umí, Vám je vlastně naprosto k ničemu. Tak jsem pro Vás připravil videokurz, ve kterém Vás provedu tímto programem od úplných začátků až po pokročilé retuše. Nebojte se, nebudu Vám právě vysvětlovat jednotlivé ikony, ale ukážu Vám konkrétní postupy, kterými vyřešíme konkrétní problémy na Vašich fotografiích. A nakonec vlastně zjistíte, že tyto problémy se opakují nejenom na Vašich, ale na všech fotografiích všech fotografů, a že jakmile se naučíte těchto pár postupů, tak dokážete s Vaší fotografií udělat naprosto cokoliv.

A nyní máte možnost společně se mnou absolvovat můj první kurz Photoshopu zdarma. Jmenuje se Adobe Photoshop jednoduchý a intuitivní i pro Vás. V několika lekcích si vyzkoušíte, že ve Photoshopu můžete i Vy dokázat absolutně vše, naučím Vás pracovat s vrstvami a s křivkami a také Vám prozradím nějaké finty, které nezná ani naprostá většina profesionálních fotografů.

Pokud nyní chcete první kurz zdarma, tak stačí, když kliknete na tlačítko a vyplníte mailový kontakt. Já se budu těšit, na viděnou.

Vstoupit zdarma do kurzu Základy práce s Adobe Photoshop