Vstoupit zdarma do kurzu Recepty pro děti
(při prvním vstupu do kurzu je třeba provést bezplatnou registraci, po kliknutí tedy budete požádáni o vyplnění e-mailu a hesla, ihned poté Vám bude zpřístupněno další video)

 

Recepty pro děti – parametry kurzu:

Téma kurzu: Video kurz pro zdravé a chutné vaření dětem. Získejte nápady na přípravu pokrmů, které jsou nejen zdravé, ale i velice kvalitní z hlediska nutričních hodnot. Vaření podle těchto receptů Vás navíc nebude stát spousty peněz, ani dlouhé hodiny příprav.
Cílová skupina: Kurz je vhodný zejména pro maminky, které chtějí zdravě vařit svým dětem a obohatit jejich jídelníček o nutričně bohatá jídla.
Délka kurzu: 7 kapitol, průměrná doba každé 15 minut
Další info: Možnost stažení elektronické kuchařky a diskuze s lektorem na stránkách kurzu.
Požadováno: Jméno (bez příjmení), e-mail
Lektor: Ilona Dostálová
Hodnocení:
Recepty pro děti
98.46% (143x)

Recepty pro děti – textový přepis videa:

Zdravá výživa je téma kurzů, které jsem pro Vás připravila a v jednotlivých dílech Vám ukáži zdravé a snadné recepty pro děti.

Nejlepší cestou jak dát dětem to nejlepší je začít postupně obohacovat stávající jídelníček, přijmout nová nutričně bohatá jídla je jistě lepší začátek, než začít dětem odebírat něco, na co jsou již zvyklé. Navíc názory různých odborníků na dětskou stravu se odlišují a tím vzniká prostor pro naši individuální cestu. Přesto jsou doporučení, která se překrývají u většiny odborných hlasů, a na ty se v našem kurzu zaměříme. Když dětem nabídneme chutné a přitom zdravé pokrmy, omezíme tím příjem těch méně žádoucích potravin a postupně je možná i vyřadíme. Pro naši pohodu je dobré počítat s pravidlem, že některá neznámá jídla potřebují děti ochutnat 7x, než k němu získají důvěru. Proto je třeba trpělivosti a začít co nejdřív, aby dítě správné stravovací návyky získalo v co nejútlejším věku.

Jako ochutnávku Vám nabízíme střípky nápadů a neotřelých postupů, které později najdete v prémiových dílech. Základ klasických koláčů nemusí tvořit vždy jen kynuté těsto. Koláče můžeme připravit i z vařených zrn, například z jáhel. Nemusíme vždy hned sahat po koupené svačince, můžeme dětem připravit čerstvý domácí dezert, například z nepřislazovaného džusu a rýžové mouky, tento dezert je chutí i konzistencí až překvapivě podobný termixu. Pohance stačí teplota právě dovařených jáhel k tomu, aby po smíchání ztuhla a vytvořila tak s jáhly knedlík. Když spěcháme s přípravou ranní kaše, nemusíme nutně sáhnou po instantní kaši. Pohanková krupice nám ztuhne v kaši během minuty, když ji nasypeme do vroucí vody, nebo horkého jablečného kompotu. Dále ji již nevaříme, aby neztratila cenný rutin. Z pohankové krupice se vytvoří hustá kaše, která se používá asi nejčastěji k snídani, může se ozdobit různými způsoby, např. marmeládou, sójovým jogurtem, ovocem, kakaem. Ke slazení jídel nemáme jenom cukr, můžeme místo něj použít například jablečný koncentrát, obilný nebo javorový sirup. Recepty pro děti Vás naučí, jak použít agar místo želatiny. Agar je mořská řasa, která se používá na výrobu želatiny. Naučíme se, jak připravit zeleninu tak, aby dětem chutnala. Ukážeme si využití méně známých druhů zeleniny, jako třeba batátů, avokáda a dýně Hokkaidó. Dozvíme se, jak do jídelníčku zapojovat luštěniny.

Děkujeme ze zhlédnutí úvodního dílu kurzu Recepty pro děti a těšíme se na viděnou v dalším díle, klikněte na tlačítko u videa a vstupte zdarma do video kurzu.

Vstoupit zdarma do kurzu Recepty pro děti